Nie żyje wałach Cold Play, na którym przez wiele lat startował Fredrik Jönsson.

Szwedzka federacja Jeździecka podała wczoraj informację o śmierci 13-letniego wałacha Cold Play (OS, Contendro I – Argentinus). Koń ten kilka dni temu wrócił z zawodów w Vejer de la Frontera i przechodził kwarantannę. Fredrik Jönsson lonżował go wczoraj i po bryknięciu Cold Play tak nieszczęśliwie wylądował, że doznał złamania nogi. Po wykonaniu prześwietlenia podjęto decyzje o uśpieniu konia.

Fredrik Jönsson i Cold Play byli członkami zespołu Szwecji, która w 2018 roku zdobyła srebrny medal podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon. W klasyfikacji indywidualnej para ta zajęła wysokie 8. miejsce. Rok później podczas Mistrzostw Europy w Rotterdamie uplasowali się z zespołem na 5. pozycji.

Miałem go od 9 lat. Ten koń miał ogromny wpływ na moją karierę. I był także moim przyjacielem. Chcę podziękować mu za wszystkie wspomnienia i za to, co dla mnie znaczył.