reklama
reklama

Artykuły

BOSKIE! - dialogi kobiet
2

BOSKIE! - dialogi kobiet

8 marca 2017

Temat kobiet i koni wywołał różne skojarzenia. Z jednej strony przypomina się kult bogini Białej Klaczy, zwanej Eponą i uwikłana w to pogańska zmysłowość. Z drugiej pojawia się niewiedza o tym, jak wygląda życie współczesnych kobiet, związanych pośrednio lub bezpośrednio z końmi, zwierzętami pozostającymi dla wielu symbolem siły i niezależności. Od tych znaczeń blisko do definicji kobiecości. 

Królowa nosi pancerz
2

Królowa nosi pancerz

9 sierpnia 2016

W ostatnią niedzielę nasz świat jeździecki cieszył się z sukcesu polskich powożących na Mistrzostwach Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Weronika Kwiatek przywiozła dwa srebrne medale - indywidualny i zespołowy. Z tej okazji przypominamy "Duży Wywiad" z Weroniką, który ukazał się w naszym miesięczniku.

Warto starać sie być lepszym
1

Warto starać sie być lepszym

10 kwietnia 2013 | Piotr Morsztyn

Zdobywcą złotego medalu zakończonego w ostatnią niedzielę Halowego Pucharu Polski w Skokach przez Przeszkody w kategorii seniorów został Piotr Morsztyn. Dla tych wszystkich, którym nie udało się przeczytać „dużego wywiadu” ze zdobywcą Halowego Pucharu Polski w listopadowym numerze naszego miesięcznika przypominamy tekst w dziale „Artykuły”.
Jeździć jak z nut
0

Jeździć jak z nut

29 marca 2013 | Łukasz Brzóska

Chyba po raz pierwszy na łamach „Świata Koni” postanowiliśmy przedstawić sylwetkę zawodnika, który na swoim koncie nie ma jeszcze osiągnięć w postaci medali Mistrzostw Polski czy też znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej. Co nas w nim zainspirowało? Na pewno zawsze pogodny wyraz twarzy zawodnika i jego dotychczasowa historia, która jest bardzo krótka i zapewne stanowi dopiero wstęp do wielkiej, jeździeckiej kariery.
Jarosław Skrzyczyński - Duży Wywiad
0

Jarosław Skrzyczyński - Duży Wywiad

14 lutego 2013 | duży wywiad, Jarosław Skrzyczyński

Kilkakrotnie namawialiśmy go na wywiad. Zawsze pytał, po co mu ta rozmowa albo wykręcał się banałem, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Jednak zaprosił nas do Krzepielowa, w rodzinne strony. Próżno szukać w prasowych archiwach rozmów z nim, śladów jakichkolwiek wyznań. To „zwierz”, który się nie zwierza, tylko jest. I pokonuje najtrudniejsze parkury. Usiadł przede mną i czekał, aż ominie wszystkie pytania. Sięgał po papierosy, zapalał je, wzruszał ramionami, czasem żartował. Ślizgaliśmy się po ogółach. Po powrocie zrozumiałam, że stało się to, czego zawsze się obawiałam jako dziennikarz.
Adelinde Cornelissen
0

Adelinde Cornelissen

1 listopada 2011 | Adelinde Cornelissen, sylwetka zawodnika

Na pytanie, jak się psychicznie przygotowuje do startu, odpowiada: „Wcale. Czworobok jest wszędzie taki sam: w Niemczech, Holandii, to zawsze jest 20 x 60". W branży żartuje się, że psychologowie sportowi pozostaliby bez pracy, gdyby w zawodach startowały jedynie takie zawodniczki jak Ona.
Niby zwykła przygoda - Paulina Wielgórska
0

Niby zwykła przygoda - Paulina Wielgórska

1 listopada 2011 | Paulina Wielgórska, sylwetka zawodnika

Wszystko zaczyna się zupełnie zwyczajnie, tak jak w bardzo wielu, wielu przypadkach. Dziadek zabiera swoją 13-letnią wówczas Paulinę Wielgórską na jazdę konną do miejscowości Góra Siewierska. Kto by pomyślał, że już 8 lat później jego wnuczka stanie na podium Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców oraz Pucharu Polski, że jeździecka przygoda nie będzie tylko przygodą, a stanie się pasją i sposobem na całe życie.
Michał Tyszko
0

Michał Tyszko

1 października 2011 | Michał Tyszko, sylwetka zawodnika

Bohaterem naszej prezentacji jest zawodnik legitymujący się dwoma złotymi medalami Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów i Młodych Jeźdźców – Michał Tyszko.