Drugi nawrót finału Mistrzostw Polski Seniorów przyniósł wiele zmian, ale nie na pozycji lidera. Ostatni na placu Tomasz Miśkiewicz bezbłędnie pokonał parkur drugiego nawrotu tych Mistrzostw i sięgnął po zwycięstwo. Złoty medal wywalczył w startach na oldenburskiej klaczy STAKKATO LAZAR, która przez całe zawody nie strąciła ani jednego drąga. Rywalizację zakończyli z wynikiem z pierwszego półfinału czyli 0,55 pkt. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanął Dawid Kubiak, który do finału wybrał wałacha rasy KWPN FLASH BLUE B. Ten zawodnik również "dowiózł" do końca wynik z pierwszego konkursu czyli 5,19 pkt. Brązowy medal w tym roku wywalczył Michał Tyszko startujący na oldenburskim ogierze COLINERO. Para miała jeden błąd w pierwszym nawrocie, a zawody ukończyli z wynikiem 6,15 pkt.