Belgijski zawodnik Bernard Fonck zwyciężył w finale Mistrzostw Świata w dyscyplinie reining.

Po raz pierwszy w historii Światowych Igrzysk Jeździeckich zawodnik z Europy zwyciężył w konkurencji, w której dominują reprezentanci USA. Fonck dosiadał 11-letniego ogiera What A Wave, na którym wczoraj uzyskał wynik 227 pkt.

„Gdy tu przyjechałem to sadziłem, że uda mi się znaleźć w pierwszej piątce, ale nawet nie śniłem o tym, że uda mi się zdobyć złoty medal. What A Wave to najmilszy koń jakiego miałem okazję dosiadać w swojej karierze. W każdym starcie daje z siebie wszystko i za każdym razem pokazuje się coraz lepiej.” – powiedział szczęśliwy Bernard Fonck.

Miejsce drugie zajął Daniel L Huss/USA na klaczy MS Dreamy, który uzyskał 226,5 pkt. Również ta para wpisze się na karty historii – 8-letnia MS Dreamy jest pierwszą klaczą, która przyczyniła się do zdobycia indywidualnego medalu na MŚ.

Dogrywka pomiędzy dwoma zawodnikami musiała zdecydować, kto otrzyma brązowy medal. Lepszy okazał się w niej 18-letni Cade McCutcheon/USA na 7-letnim ogierze Custom Made Gun. Tym samym miejsce czwarte zajął Joao Felipe Lacerda/BRA na ogierze Gunner Dun It Again.

Zdjęcia: FEI/Liz Gregg