Sukcesami młodych polskich reprezentantów zakończyły się konkursy Pucharu Narodów w Ciekocinku. W konkursie LR najlepszy okazał się Kamil Grzelczyk.

Jako pierwsze z rywalami zmierzyły się nasze amazonki startujące w kategorii dzieci. Po dwóch nawrotach Polska ekipa w składzie: Natalia Stefańska/Firebridge Tag (8/4), Julia Jabłońska/Talousimonica K Z (0/4), Laura Kłapińska/Santiago (0/0) i Maja Marchwicka/Szafir M (0/0), miała 4 pkt. Taki sam wynik miał też zespół Czech, więc o zwycięstwie musiała zadecydować rozgrywka, w której lepsze okazały się nasze zawodniczki (N. Stefańska, J. Jabłońska, L. Kłapińska), które nie miały błędów. Maja Marchwicka nie musiała startować, bo nie mogła poprawić wyniku. Miejsce trzecie w PN zajął zespół Ukrainy.

W Pucharze Narodów w kategorii juniorów udział wzięły 4 zespoły. Parkury o wysokości 140 cm. okazały się bardzo wymagające i widzowie mogli zobaczyć tylko 4 bezbłędne przejazdy. Dwa z nich należały do polskich amazonek – Wiktorii Bedyńskiej na Clarence S (9/0) i Aleksandry Kierznowskiej na Dior V (4/0). Mikołaj Barański na Cerember Me M miał po błędzie w obu nawrotach a Milena Dobkowska na Zalvo nie ukończyła obu przejazdów. Zespół Polski uzyskał więc łącznie 21 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Danii (30 pkt.) a na trzecim zespół Czech (33 pkt.).

Również młodzi jeźdźcy wygrali swój Puchar Narodów. Choć wynik 37 pkt. nie brzmi zbyt optymistycznie. W zespole startowali: Weronika Minkiewicz na Chocolate Blue (0/4), Filip Lewicki na Corrado X (8/17), Dajana Pawlicka na Caiero (4/12) i Monika Grundkowska na Dhaha (0/rez.). Zespół Norwegii zajął 2 miejsce (84 pkt) a Duńczycy nie ukończyli konkursu.

Zwycięstwem Kamila Grzelczyka na Wibaro zakończył się konkurs 145 cm, który zaliczany Był do Longines Ranking. Para ta uzyskała czas 74,63 s i tym samym pokonała Jarosława Skrzyczyńskiego na Jerico (75,90 s). Miejsce trzecie zajął tym razem Marc Bettinger/GER na ogierze My Way (76,44 s). Punkty do LR zdobył także Mściwoj Kiecoń, który na klaczy Quinleen był 7 oraz Łukasz Wasilewski, który zajął 16 miejsce na wałachu Wavantos vd Renvillehoeve.