BET 2015 dzień 9 - podsumowanie

Świat Koni | 28 maja 2015

W drugim tygodniu trwania Baltica Equestrian Spring Tour 2015 czwartek był dniem finałowych zmagań w rywalizacji młodych koni oraz pierwszych rozstrzygnięć w zawodach CSI1* i CSI3*.

Słoneczny dzień rozpoczął się dzisiaj pomyślnie dla Polaków. W rozegranym rano na placu A konkursie finałowym dla koni 5-letnich zawodów CSIYH1* zwyciężył Tomasz Gałczyński dosiadający ogiera Ahmar Saphir (Torado II / Alisha H / Acord II)  wyhodowanego przez Mateusza Michalskiego i jego własności. Polscy zawodnicy zdominowali ten konkurs, zajmując w nim pierwsze 5 miejsc.

W Finale konkursu dla koni 6-letnich triumfowała Nadège Jenssen dosiadająca konia Hailey AD Z. Na drugim miejscu uplasował się polski zawodnik, Wojciech Wojcianiec, który w konkursie startował na ogierze Nacord Melloni (Nabab de Reve (KWPN)  / Oberlina (KWPN)  - Accord II) własności Grzegorza Mielenczuka.

W grupie siedmiolatków najwyższą lokatę z polskich zawodników wywalczył Jacek Grzywacz dosiadający klaczy Doravella (Aravel II / Doretta Z - Dutch Capitol) własności Stanisława Małka.

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zmagania zawodów CSI1* oraz CSI3*. W obydwu rangach rozegrano po 2 konkursy. W zawodach rangi 1 gwiazdki, w konkursie 120 cm triumfowała z zerowym kontem i czasem przejazdu 55,59 s amazonka z Ukrainy – Elyzaweta Rzhotkevych na Bleck Beaty. Za nią czwórka również bezbłędnych Polaków: Ewa Mazurowska na Starfighter, Jacek Muraczewski na Legolasie V, Krzysztof Okła na Chichasito Blue oraz Piotr Morsztyn na Once Again.

W konkursie 130 cm zwyciężyła Chloe Vranken (BEL) na Caipirionho N. Najwyżej sklasyfikowanym polskim jeźdźcem w tym konkursie był zajmujący 5. miejsce Łukasz Koza, który startował na Cabaltica.

W zawodach trzygwiazdkowych, w konkursie 140 cm rozgrywanym na placu B zwyciężyła szybkim i bezbłędnym przejazdem Holenderka Kirsten Rikkert, która startowała na Sorrento.

Trzecie miejsce w tym konkursie, po wykorzystaniu wszystkich skrótów, zajął Mściwoj Kiecoń dosiadający klaczy Celana Z.

W najwyższym z rozegranych dzisiaj konkursów, 145 cm, triumfował młody, doskonale jeżdżący w Ciekocinku belgijski skoczek Pieter Kienis, który startował na klaczy Gines Van De Klunderd.

W konkursie tym z dobrej strony pokazała się grupa młodych, polskich jeźdźców. Na 6. miejscu uplasował się Andrzej Opłatek, startujący na wałachu El Camp.

Długi, bo rozegrano aż 7 konkursów dzień za nami. Przed nami kolejne, nie mniej emocjonujące dni wiosennego cyklu Baltica Equestrian Spring Tour 2015. W dniu jutrzejszym czekają nas emocje 3 konkursów zawodów jednogwiazdkowych oraz 4 konkursów zawodów trzygwiazdkowych, w tym jeden, którego wyniki dadzą również punkty do światowego Longines Rankings.