Niemcy po raz czwarty

Świat Koni | 10 października 2017

W miniony weekend odbyły się zawody CCIO3* w Boekelo, kończące tegoroczne rozgrywki serii FEI Nations Cup™ Eventing.

Było to czwarte zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów w tym cyklu, który po raz pierwszy rozegrany został w 2012 roku. Niemcy startowali w tym sezonie w siedmiu konkursach Pucharu Narodów i odnieśli łącznie 5 zwycięstw, raz zajęli 2 miejsce, a raz trzecie. Dzięki temu uzbierali łącznie 670 pkt. O 80 pkt. mniej mieli Brytyjczycy, którym na zawodach w Holandii nie dopisywało szczęście – tylko jeden zawodnik z zespołu ukończył konkurs. Na miejscu trzecim FEI Nations Cup™ Eventing uplasował się zespół Francji z wynikiem 390 pkt. Zespół Polski startował w tym sezonie tylko raz w PN, podczas zawodów w Strzegomiu. Zdobyte tam punkty – dokładnie 55 – pozwoliły nam na zajęcie 15-ego miejsca wśród 18 zespołów biorących udział w rozgrywkach.

W Boekelo w konkursie CCIO3* najlepszy okazał się zespół Nowej Zelandii, który prowadzenie objął po konkursie ujeżdżenia i kończył konkurs z wynikiem 160,90 pkt. Miejsce drugie zajęła ekipa Niemiec (174,30 pkt.) a trzecie zespół Australii (203,70 pkt.)

W klasyfikacji indywidualnej CCIO3* w Boekelo zwyciężył Tim Price/NZL na klaczy Cekatine (43,70 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Tim Lips na wałachu Bayro ( 45,50 pkt.), a na trzecim Alexis Goury/FRA na wałachu Trompe l'Oeil d'Emery (46,10 pkt.).

Wyniki indywidualne: TUTAJ
Wyniki zespołowe: TUTAJ
Klasyfikacja FEI Nations Cup™ Eventing 2017: TUTAJ

Zdjęcia: FEI/Jacob Melissen