Finał PLJ za nami

Inf. Prasowa | 24 września 2017

Finał PLJ za nami

Emocjonujące zakończenie miał rozgrywany w Olszy finał Polskiej Ligi Jeździeckiej. Z pozycji lidera w kategorii złotej, startowało dwóch zawodników ex aequo Jarosław Skrzyczyński i Jacek Grzywacz. 

REKLAMA

reklama

Niestety, obydwaj nie ustrzegli się jednej zrzutki, co pozbawiło ich możliwości walki w rozgrywce. Wystartowało w niej trzech zawodników, wszyscy reprezentowali klub gospodarzy, Agro-Handel Śrem: Mściwoj KiecońDawid Skiba i Dajana Pawlica. To właśnie Mściwoj, który dosiadał ogiera Digisport Contendrix powtórzył zerowy przejazd i zajął pierwsze miejsce. Tym samym wyprzedził dotychczasowych liderów w ogólnej klasyfikacji wygrywając też kategorię złotą PLJ.


Złota Runda

Digisport Contendrix to bardzo dobry koń, wygrał dwa Grand Prix w ramach PLJ. Może w Drzonkowie miałem trochę ułatwione zadanie, bo wystarczyło przejechać parkur bezbłędnie i jadąc jako ostatni w rozgrywce nie musiałem zbytnio ryzykować. Tu mimo wszystko trzeba było pojechać trochę szybciej, parkur był bardziej wymagający. Ostatecznie udało się przejechać bezbłędnie i w najlepszym czasie - powiedział Mściwoj Kiecoń.


Wywiad z Mściwojem Kieconiem

Wyniki TUTAJ 

W klasyfikacji końcowej kategorii srebrnej najlepszy był Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem. Dziś ten zawodnik na Pretty Girl L zajął trzecie miejsce. Zwycięzca niedzielnego konkursu rundy srebrnej, Jarosław Skrzyczyński na Quiro 5 tym samym awansował na drugą pozycję klasyfikacji końcowej. Trzecie, wywalczył Seweryn Murdzia z KJ Equipo Łódź.


Runda Srebrna

Maria Kosmalewicz wygrała w klasyfikacji końcowej kategorii brązowej. Drugie miejsce zajął Jakub Dołhun, a trzecie dzisiejsza zwyciężczyni, Nina Milczarek.


Runda Brązowa

Rankingi PLJ TUTAJ

 

Komentarze (7)

Delegat (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Obydwaj , a nie obydwoje. Chyba,że są dziećmi, albo jedna z tych osób jest kobietą(w co wątpię).

zadowolony (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Bardzo fajna impreza i oprawa, szkoda że nikt z PZJ się nie pofatygował.

Baltazar (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

no chyba nie tak do końca. W sobotę widziałem prezesa.

KJH (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Gratulacje dla Mściwoja :)

obojętny (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Impreza w tym roku niestety z drugiego rzędu, a p. SZ.T. wystarczy za wszystkich:))))))

Asia (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Bez sensu jest to że drużyn a która nie przyjechała na finał zajęła 3 miejsce. No i nagrody :( 3 000 dla zwycięskiej drużyny. Prezes w relacji zapowiedział auto na przyszły rok, jak sądzę w rundzie złotej, to pewnie zaostrzy walkę ale nad konkursem drużynowym to mocno trzeba popracować by to miało sens.

obojętny (niezarejestrowany)2 miesiące, 2 tygodnie temu

Klasyfikacja drużynowa została stworzona przez SZ.T. pod dwa, trzy kluby-orgazanizatorów, gdzie obsługuje zawdody. W zeszłym roku z powodu "regulaminu" (S.H) i braku chętnych padła klasyfikacja PLJ w kucach. Teraz padła drużynowa. Za rok PLJ to będzie nie druga, ale trzecia, nic nie znacząca ogólnpolsko "liga". Po MP i PP oraz kilku innych prestiżowych zawodach ZO, np. w Ciekocinku. A nie o to przecież teoretycznie chodziło! Proszę porównać rankingi PLJ i frekwencje w zawodach.

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.