Punkty dla Kaźmierczaka

Świat Koni | 12 sierpnia 2017

Kolejne udane starty w Belgii mają za sobą nasi skoczkowie. Powodów do radości nie przysporzyły nam młodzieżowe ME w ujeżdżeniu.

Opglabbeek/BEL
W dzisiejszym konkursie zaliczanym do Longines Ranking (150 cm.) świetnie spisał się Michał Kaźmierczak na wałachu Stakorado. Para ta pokonała bezbłędnie zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę i zajęła wysokie 6-te miejsce w konkursie. Wojciech Wojcianiec na wałachu Chintablue ukończył konkurs z dwoma błędami. Jutro ten zawodnik wystartuje na swoim innym koniu, ogierze Naccord Melloni, w konkursie Grand Prix. Trzymamy kciuki aby para ta zajęła co najmniej tak dobre miejsce jak we wczorajszym konkursie 150 cm. (LR), gdzie po dwóch bezbłędnych przejazdach uplasowała się na 6-tej pozycji.
Bardzo dobrze pokazał się dziś inny koń Wojciecha Wojciańca, 7-letni ogier Cartosi Melloni. Ten utalentowany koń pokonał dziś konkurs o wysokości 140 cm. bezbłędnie co dało tej parze 16-te miejsce.

Roosendaal/NED
Niestety Mistrzostwa Europy w kategoriach młodzieżowych nie były udane dla reprezentantów Polski. W dzisiejszym konkursie indywidualnym młodych jeźdźców Joanna Tragarz na wałachu Harvard K zajęła 60-te miejsce z wynikiem 63,763%. Złoty medal zdobyła Hannah Erbe/GER na wałachu Carlos (77,658%), srebrny trafił do jej koleżanki z zespołu Anny – Christiny Abbelen dosiadającej klaczy First Lady (73,816%). Medal brązowy zdobyła reprezentantka Holandii, Jasmien de Koeyer na klaczy Esperanza (73,263%).
W konkursie indywidualnym juniorów najlepiej najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski została Anna Wojtkowska, która na wałachu Pascal uplasowała się na 60-ym miejscu (65,395%). Wiktoria Hanczewska na wałachu Da Capo zajęła 63 miejsce (64,474%), Oliver Weston na wałachu Ibis był 73 ( 62,605%) a Małgorzata Kowalska na wałachu Raikano’s Son zajęła miejsce 74 (61,842%). Dla wszystkich naszych juniorów był to debiut w zawodach tej rangi i mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Roosendaal zaowocuje w przyszłości.
Również w tej kategorii zwyciężyła reprezentantka Niemiec – Lia Welschof na wałachu Linus K uzyskała wynik 75,474%. Srebrny medal zdobyła Daphne van Peperstraten/NED na wałachu Greenspoint’s Cupido (74,789%) a medal brązowy trafił do Lindy Erbe/GER na wałachu Fierro (73,184%).
Jutro najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych powalczą o medale w konkursach Freestyle.