Dziś błyszczał Silver Shine

Świat Koni | 16 lipca 2017

Bardzo dobrze zakończyli swoje starty polscy zawodnicy zmagający się z najlepszymi na europejskich hipodromach.

Knokke/Belgia
Takie przejazdy chcemy oglądać o cieszyć się z takich wyników. Jarosław Skrzyczyński doskonale spisał się w dzisiejszym, ostatnim konkursie zawodów w Knokke. Po bardzo ładnym przejeździe na wałachu Silver Shine zakwalifikował się on do rozgrywki konkursu o wysokości 150 cm., zaliczanego do Longines Ranking. Pierwsze trzy przeszkody pokonał on dość spokojnie ale później dodał „gazu” przed podwójnym szeregiem i ukończył ostatecznie w świetnym czasie 33,78 s. Tylko jedna para była szybsza od polaka – Julien Epaillard/FRA na wałachu Instit de Jucaso przekroczył linie mety w czasie 32,43 s.
Konkurs Grand Prix CSI2* nie okazał się zbyt szczęśliwy dla Jarosława Skrzyczyńskiego, który na wałachu Crazy Quick ukończył z wynikiem 8 pkt. Do rozgrywki zakwalifikowało się 9 par a najlepszy w niej okazał się Laurent Guillet/FRA na Sultan du Chateu.

Wyniki zawodów: TUTAJ

Jardy/Francja
Zawodnicy startujący w konkursie CIC3* zaliczanym do serii Event Rider Masters zmierzyli się dziś ze skokami na parkurze oraz z próbą terenową. Patrząc na wyniki można zobaczyć, że norma czasu w skokach była mocno „wyśrubowana” ponieważ tylko 6 z 39 startujących zdołało się w niej zmieścić. W tej grupie nie znalazł się niestety Paweł Spisak, który startował we Francji na wałachu Banderas. Do jego wyniki po ujeżdżeniu trzeba było dodać 6 pkt. za przekroczenie normy czasy i jeszcze 4 za zrzutkę na ostatniej przeszkodzie. Po tej próbie polak zajmował 20-te miejsce. Bardzo dobry przejazd w próbie terenowej, który ukończył bezbłędnie i w normie czasu dał mu ostatecznie awans na 14-tą pozycję. Zwyciężył Michael Jung/GER na Star Connection, który ukończył zmagania z wynikiem 38,5 pkt.

Hünxe/GER
Bardzo dobrze zakończył swoje starty w Niemczech Paweł Warszawski. Bezbłędny przejazd na parkurze dał mu awans na 3 miejsce w konkursie CCI1*, w którym startował na Aristo A-Z ( 54,90 pkt.). W konkursie CIC1* zajął on ostatecznie 8 miejsce na klaczy Lucinda ex Ani ( 53,00 pkt.), na której również nie miał dziś zrzutek. Trochę za wolno pojechał on natomiast na kaczy Garda i do wyniku dodano 5 pkt. za przekroczenie normy czasu. Tym samym zajął on na niej 20-te miejsce ( 74,00 pkt.).

Gross Viegeln/Niemcy
Michał Kaźmierczak startował dziś tylko w konkursie Grand Prix zawodów CSI4*. Niestety na Stakorado miał on jeden błąd co uniemożliwiło mu udział w rozgrywce. Z wynikiem 4 pkt. zajął on 15-te miejsce. Zwyciężył Emanuele Gaudiano na wałachu Chalou.