Dobry tydzień w Jakubowicach

Świat Koni | 16 lipca 2017

To był dobry tydzień dla polskich jeźdźców podczas międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody Silesia Equestrian 2017. I choć na koniec nie usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego, to nasi reprezentanci pokazali się w Jakubowicach z jak najlepszej strony.

W głównym konkursie pierwszego z dwóch turniejów Silesia Equestrian edycji 2017, w konkursie Grand Prix triumfował Ondrej Zvara startujący na 13-letnim ogierze Cento Lano. Tuż za nim uplasował się prezentujący w Jakubowicach bardzo dobrą formę Jan Bobik, który startując na 8-letnim ogierze Chacco Amicor okazał się wolniejszy od zwycięzcy o niemal 2 sekundy. Trzecim zawodnikiem konkursu GP został kolejny Polak, Wojciech Wojcianiec.

Ponownie w konkursie, którego wyniki zaliczane były do klasyfikacji Longines Rankings punkty zdobyła spora grupa polskich jeźdźców. W dniu dzisiejszym było ich dokładnie 10.

Polski hymn narodowy grany był dzisiaj w Jakubowicach po zakończeniu finałowych konkursów Rundy Dzieci oraz Brązowej Rundy. W pierwszym z nich zwyciężyła Aleksandra Kierznowska startująca na ogierze Dior V, a w drugim Wojciech Wojcianiec dosiadający wałacha Chintablue.

Od najbliższej środy rozpoczną się zmagania drugiego turnieju Silesia Equestrian. Już dzisiaj zapraszamy na internetową relację z tych zawodów.