4:4 w Ciekocinku

Świat Koni | 18 maja 2017

Po dwóch w miarę spokojnych dniach, kiedy to w Ciekocinku rozgrywane były tylko konkursy dla młodych koni, nadszedł czas na rozpoczęcie zmagań w zawodach CSI2* i 1*.

Ale młode koni również dziś startowały i to w finałach swoich kategorii wiekowych. Wśród 5-latków zwyciężył wałach La Vulkano L pod Dawidem Skibą. W kategorii koni 6-letnich podwójne zwycięstwo odniósł reprezentant Litwy, Andrius Petrovas, który wygrał na wałachu Lasas i zajął drugie miejsce na wałachu Laderas Flandria. Trzecie miejsce zajął tu Łukasz Troszczyński na klaczy Gineke. Konkurs koni 7-letnich zdominował natomiast Marc Bettinger z Niemiec, który zajął miejsca 1,2 i 4 na koniach Fileva ST, Celina IX i Eclair des Dames. Trzecie miejsce zajęła Luise Whitaker/GBR na klaczy Special Warrior. Z polaków najlepiej spisał się Michał Tyszko, który na ogierze Kentucky’s Picobello zajął 6 miejsce.
W ramach CSI1* rozegrano dwa konkursy i w obu zwyciężyli reprezentanci Polski. W konkursie o wysokości 110 cm. najlepsza okazała się Magdalena Gut na klaczy Cassawa, a konkurs 130 cm. wygrał Łukasz Jończyk na wałachu Trezor.

Konkurs o wysokości 130 cm. był pierwszym w ramach CSI2*. Zwyciężyła w nim Emily Ward/GBR na wałachu Doobally. Nasza juniorka, Magdalena Matuszewska zajęła w nim wysokie 5 miejsce. A dosiadała wałacha Campino 467. O tym, że Polacy potrafią szybko i skutecznie jeździć mogliśmy się przekonać w dwufazowym konkursie 140 cm. Zwyciężył w nim Adam Grzegorzewski na ogierze Irydion L, który wyprzedził reprezentantkę Wielkiej Brytanii, Emmę Stoker na Townhead Campus. Na miejscach 3 i 4 uplasowali się nasi kolejni zawodnicy, Jacek Zagor na ogierze Vigor i Mściwoj Kiecoń na wałachu Cronos.

W konkursie kwalifikacyjnym do niedzielnego Grand Prix najlepszy okazał się stały bywalec zawodów w Polsce, Abdullah Al Sharbatly. Na wałachu AD Argos był on o prawie 3 sekundy szybszy (w II fazie) od Brytyjki Emily Ward, która dosiadała klaczy Remi Cavalleri. Na trzecim miejscu uplasowała się Emma Stoker/GBR na wałachu Shelby 12. Najwyżej sklasyfikowanym polakiem był Michał Tyszko na ogierze Surrimo – para ta zajęła 5-te miejsce.

Polacy wygrali dziś więc połowę rozegranych konkursów – drugą połowa trafiła na konto naszych zagranicznych gości. Jutro remis nie będzie już możliwy - rozegranych zostanie 7 konkursów a pierwszy z nich zacznie się o godzinie 9:30.