Zapraszamy na debatę kandydatów

Świat Koni | 7 grudnia 2016

Zapraszamy na debatę kandydatów

Już jutro, to jest w czwartek 8 grudnia 2016 roku, o godzinie 17:00 rozpocznie się debata kandydatów do fotela prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego. Redakcja Świata Koni przeprowadzi z tego jak do tej pory bezprecedensowego w historii PZJ wydarzenia bezpośrednią relację.

REKLAMA

reklama

Debata odbędzie się w jednej z sal ośrodka jeździeckiego Zbyszko pod Łodzią, a więc na terenie „neutralnym” dla każdego z kandydatów. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkich zarejestrowanych w PZJ kandydatów do pełnienia obowiązków prezesa Związku.

Samo słowo „debata” pochodzi z języka francuskiego - débat od débattre. Nie wdając się w dokładne tłumaczenie tego słowa możemy przyjąć, że kryje się za nim dyskusja dotycząca wyboru najlepszego rozwiązania omawianego problemu lub sprawy. W praktyce demokratycznych wyborów, a przecież z takimi mamy do czynienia w przypadku czekającego nas niebawem Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZJ, słowo to oznacza wymianę poglądów pomiędzy kandydatami ubiegającymi się o jakieś stanowisko. Na przykład o stanowisko prezesa PZJ.

Z trójki kandydatów do tego fotela pozytywnie odpowiedzieli na naszą propozycję i potwierdzili w niej udział pan Stanisław Helak i pan Marek Szewczyk. Pan Henryk Święcicki nie przyjął naszego zaproszenia, tłumacząc tę decyzję koniecznością wyjazdu do Niemiec.

Debata kandydatów na prezesa PZJ odbędzie się w trzech rundach.

  • W pierwszej rundzie obydwaj kandydaci będą odpowiadać na 10 pytań postawionych przez prowadzącego. Przewidywany czas odpowiedzi na pytanie to 1 minuta dla każdego kandydata.
  • W drugiej rundzie każdy z kandydatów odpowie na 5 pytań zadanych przez kontrkandydata. Pytany będzie miał na udzielenie odpowiedzi na każde z pytań 2 minuty.
  • W trzeciej rundzie każdy z kandydatów będzie odpowiadał na maksymalnie 10 pytań indywidualnych, zadanych przez internautów. Pytania można przesyłać na adres mailowy: redakcja@swiatkoni.pl z dopiskiem w tytule maila „debata”. Można też skorzystać z zamieszczonego poniżej formularza. W każdym przypadku pytanie należy poprzedzić nazwiskiem kandydata, do którego kierujemy pytanie. Czas odpowiedzi na każde z pytań maksymalnie 1 minuta.

O kolejności w jakiej kandydaci będą odpowiadać w pierwszej rundzie i zadawać pytania w rundzie drugiej zdecyduje losowanie przeprowadzone na początku spotkania.

Nie można przesyłać zgłoszeń do tego konkursu.

Komentarze (11)

Kris (niezarejestrowany)1 rok temu

Komentarz usunięty, z powodu naruszenia §9 regulaminu. Administrator.

jajakobyly (niezarejestrowany)1 rok temu

Panie H.Jastrzebiec-Swiecicki,proponuje poprosic o azyl i nie wracac.To swietne rozwiazanie dla pana i dla jezdziectwa.

kino (niezarejestrowany)1 rok temu

Bardzo fajna inicjatywa!! Pewnie niewiele to zmieni w wynikach ale miło, że nie odbywa się to po cichu

delegat (niezarejestrowany)1 rok temu

Brawo dla obu kandydatów... a trzeci, no cóż.

Kris (niezarejestrowany)1 rok temu

Fakt, że Heniek Święcicki siem nie pojawi na debacie , mówi sam za siebie! Panie Heniu , więcej odwagi! Nie bać się pokazać się z otwartą przyłbicą środowisku! Nie warto się bać przedstawić klarownie swoje poglądy oraz swój plan działania na stanowisku prezesa PZJ środowisku! NIe należy się bać tych , którymi chce się rządzić. Czy Pan , Panie Heniu, nie zamierza w ogóle przedstawić swoich poglądów i planów środowisku polskiemu?

Jakta (niezarejestrowany)1 rok temu

Świetny pomysł, brawa dla tych kandydatów którzy nie boją się rozmawiać o przyszłości związku.

Dexter (niezarejestrowany)1 rok temu

żaden z kandydatów to nie moja bajka, ale cieszę się że będę mógł usłyszeć co mają do powiedzenia

xxx (niezarejestrowany)1 rok temu

czy bedzie mozna obejrzec debate pozniej? czy bedzie udostepniony zapis wideo?

delegat (niezarejestrowany)1 rok temu

Super! Tak powinno być. To,że nie będzie trzeciego świadczy o nim samym, a pokazuje też gdzie ma wyborców. Nie dziwię się teraz dlaczego Wielkopolanie go nie chcieli.

Administrator1 rok temu

Tak, będzie można obejrzeć retransmisję debaty.

AB (niezarejestrowany)1 rok temu

Czy retransmisja będzie dostępna tego samego dnia?

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.