MJT Nevados S Mistrzem Świata !!!

21 września 2015

MJT Nevados S Mistrzem Świata !!!

Podczas zakończonych wczoraj Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken, wielkim sukcesem polskiej hodowli zakończyły się zmagania koni w kategorii  7-latków.  Zwyciężył w niej ogier  MJT NEVADOS S (Calvados Z – Nestia S po Romualdo), wyhodowany przez Stanisława Szurika w SK Liszkowo, a własności Makrum Jumping Team.

REKLAMA

reklama

   Konia tego dosiada obecnie Gregory Wathlet z Belgii.  Para ta okazała się najlepsza w rozgrywce, w której łącznie wystartowało 12 koni. Wathelet i MJT Nevados S wyprzedzili o zaledwie 0,16 s. Laurę Renwick/GBR  na klaczy MHS Washington. Trzecie miejsce zajął Eoin Mcmahon/IRL  na klaczy Talks Cheap.

   Wathelet i MJT Nevados SS mieli bardzo udany sezon 2015. Po dobrych startach podczas zawodów Sunshine Tour w Hiszpanii, para ta zajęła wysokie 10. miejsce w Mistrzostwach Belgii Młodych Koni, gdzie miała tylko jedną pechową zrzutkę w rozgrywce ponieważ „… nie był przyzwyczajony do dużego tempa wcześniej.”  - opowiadał  Wathelet.  „Przed przyjazdem do Lanaken dużo trenowaliśmy skoków z szybkiego tempa i jak widać to się opłaciło. Ten koń na pewno nie jest na sprzedaż. ”  Belg planuje rozpocząć na nim teraz starty na większych międzynarodowych zawodach.

   W kategorii koni 6-letnich  zwyciężył wałach EARLEY ( Harley VDL – Indorado) pod Maikelem van Mierlo/NED.  Natomiast w kategorii koni 5-letnich  najlepszy okazał się  wałach KERSWIN VAN ´T ROOSAKKER ( Echo van ´t Spieveld – Diamant de Semilly), którego dosiadał Doron Kuipers/NED.

Wszystkie wyniki: TUTAJ


Wathelet Gregory (BEL) MJT Nevados S


Kuipers Doron (NED) Kerswin vant Roosakker


Earley - Maikel Van Mierlo NED

Fot. FEI

Komentarze (11)

orto (niezarejestrowany)2 lata temu

Ogromny sukces. Wielkie gratulacje dla Pana Szurika!

Michał Szafryna (niezarejestrowany)2 lata temu

Panie Stasiu, wielkie gratulacje, ale również dla Jacka Zagora, który położył podwaliny w przygotowaniu tego świetnego konia! Jeszcze raz GRATULACJE!

aaa (niezarejestrowany)2 lata temu

czemu polski jezdziec na nim nie jechał ??????zawsze sukces musi byc połowiczny??

olek (niezarejestrowany)2 lata temu

sukces jest 100%, a nie jakiś połowiczny! Przecież to MSMK!

vingino2 lata temu

....bo polski jeździec raczej nie zostałby Mistrzem Świata. Taka jest prawda. Nie mamy dość dobrze wyszkolonej kadry.

Do aaa (niezarejestrowany)2 lata temu

Nevados został odebrany Jackowi Zagorowi po tym, jak odmówił on startu na tym koniu w mśmk w roku 2013. Wówczas Nevados wystartował pod Przemysławem Konopackim i nie zrobił dobrego wyniku. To świetnie, że taki koń trafił do tak wspaniałego jeźdźca i może się dalej rozwijać bo w polskich realiach skończyłby na poziomie małej rundy.

wilnius1 rok, 12 miesięcy temu

Panie Stanisławie wyhodował Pan wiele wspaniałych koni a Nevados S to chyba ukoronowanie Pana pracy. Gratuluję!!! A tak na marginesie, przekonałem się że niewielu śledzi wyniki polskich koni na arenach światowych .

wilnius1 rok, 12 miesięcy temu

do Do aaa: Jacek Zagor odmówił startu z powodu niewystarczającego przygotowania Nevadosa S do tego startu. Przejazd finałowy na stronie https://www.youtube.com/watch?v=hV6avxTNTds .

... (niezarejestrowany)1 rok, 12 miesięcy temu

widać, że każdy wie najlepiej jaka sytuacja miała miejsce... gratuluję, oby tak dalej!

obserwator (niezarejestrowany)1 rok, 12 miesięcy temu

Złośliwi twierdzą, że nie wystartował gdyż w tym czasie był finał jakiegoś cyklu w Polsce i pokażna nagroda by mu przepadła. To jednak moim zdaniem tylko plotki, a powody są jak wyżej

bub (niezarejestrowany)1 rok, 11 miesięcy temu

wielkie gratulacje należą się firmie Makrum która tego konia kupiła i wkłada kupę kasy w jego rozwój, dostał super jeźdźca który nie jest tani i jest efekt. gratulacje !!

Dodaj komentarzWciśnięcie przycisku poniżej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu komentarzy.