Holenderka Merel Blom na koniu Vesuve d'Aveyron zwyciężyła w klasie CCI4*-L, najtrudniejszym konkursie rozgrywanym podczas drugiej tury zawodów Strzegom Spring Open w WKKW.

Blom po występie na czworoboku zajmowała szóste miejsce, awans na pozycję liderki zapewnił jej bezbłędnie przejechany cross, a czysty przejazd parkuru przypieczętował jej zwycięstwo – 35,7. Drugie miejsce zajął Peter T. Flarup na koniu Fascination. Duńczyk był liderem konkursu po ujeżdżeniu, na metę crossu dotarł z przekroczeniem normy czasu i nawet po bezbłędnym przejeździe parkuru nie odrobił straty punktowej – 36,2. Na trzeciej lokacie uplasował się Esteban Benitez Valle  na klaczy Utrera AA 35 1. Dobrze przejechany, choć spóźniony cross dał Hiszpanowi awans z 10 miejsca po ujeżdżeniu na 4 pozycję, a bezbłędny parkur zapewnił mu trzecie miejsce na podium – 41,9. Jedyna polska para startująca w tym konkursie Robert Powała i Rara del Castegno ukończyła rywalizację na 11 pozycji – 64,3.