Sporo bezbłędnych przejazdów zanotowali dziś polscy zawodnicy w Pezinok. Również MŚMK na Węgrzech przebiegają bardzo udanie.

CSI2* Pezinok (Słowacja)
Swoje starty rozpoczęli dziś zawodnicy startujący na Słowacji. W konkursie dużej rundy (2-fazowy, 140 cm) bardzo dobry przejazd miał Maksymilian Wechta na ogierze Number One – czas 31,81 s dał tej parze 2 miejsce w konkursie. Jarosław Skrzyczyński na klaczy Chacclana nie forsował tempa i ukończył drugą część parkuru w czasie 41,47 s (12 m). Jeden błąd w drugiej fazie miał Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni (20 m).
W konkursie średniej rundy bezbłędne przejazdy zanotowały wszystkie startujące w nim pary z Polski czyli Wojciech Wojcianiec na klaczy Coronita (7 m), Jarosław Skrzyczyński na wałachu Greatest (9 m) oraz Maksymilian Wechta na Quevee Prestige (11 m). Ten ostatni startował jeszcze w konkursie dla młodych koni, gdzie na ogierze Callihall nie miał błędów (8 m) a na Cheppettano był 18 ( 4 pkt.).

Mezohegyes (Węgry)
Kolejne dwa konie polskich powożących uzyskały kwalifikację do konkursów finałowych MŚMK rozgrywanych na Węgrzech. Po wczorajszej „wpadce” ogier Luby i Weronika Kwiatek stanęli dziś na wysokości zadania i zwyciężyli w drugim konkursie kwalifikacyjnym 5latków z wynikiem 6,44 pkt. W rywalizacji 6-latków dziś na 2 miejscu uplasował się Bartłomiej Kwiatek z wałachem Aromat (6,17 pkt.).
Tym samym w finałach zobaczymy wszystkie 7 koni polskich reprezentantów.

Opglabbeek (Belgia)
Reprezentacja Polski w kategorii dzieci walczy w Belgii w Finale FEI Nation Cup Youth. Dziś rozegrano konkurs zespołowy, w którym walczono o kwalifikację do niedzielnego finału. Niestety nasz zespół zajął dziś ostatnie 9 miejsce i tym samym nie zdobył kwalifikacji. Polskie dzieci wystartują w jutrzejszym „małym finale” czyli Challenge Cup razem z dwoma innymi drużynami.
W zespole Polski wystartowały dziś: Natalia Stefańska na Papillon (8 pkt.), Laura Barańska na Codetia VDL (4 pkt.), Laura Kłapińska na Santiago (5 pkt.) oraz Maja Marchwicka na Szafir M (8 pkt.). Końcowy wynik polskiego zespołu wyniósł 17 pkt. Trzy zespoły ukończyły konkurs z wynikiem 0 pkt. – Francja, Belgia i Szwajcaria.
W 2-fazowym konkursie 125 cm wystartowała Julia Jabłońska na klaczy Talousimonika K Z. Para ta zanotowała bezbłędny przejazd i uplasowała się na 7 miejscu.

CSI3* Paderborn (Niemcy)
Andrzej Opłatek i Stakkatan pokonali dziś bezbłędnie konkurs o wysokości 140 cm i zajęli w nim 21 miejsce. Krzysztof Ludwiczak startował na Stalando i nie miał błędów, jednak przejechał parkur w treningowym tempie i przekroczył normę czasu za co otrzymał 2 pkt.
W konkursie 150 cm Andrzej Opłatek miał trzy błędy na wałachu El Camp.

CSI3* Lier (Belgia)
W konkursie dla koni 6-letnich Krzysztof Okła miał bezbłędny przejazd na ogierze Neymar de Reve (22 m) a na wałachu W Hembla Z miał jeden błąd. Natomiast na klaczy F Termie R zajął on 8 miejsce w konkursie CSI1* o wysokości 125 cm.